שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 245 > מדענים הפיקו מעלי עץ ערמונים אירופי מיצוי שמנטרל חיידקי סטאפ קטלניים
אוגוסט, 2015 | גיליון מס' 245 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מדענים הפיקו מעלי עץ ערמונים אירופי מיצוי שמנטרל חיידקי סטאפ קטלניים


Castanea sativa (European Chestnut) Leaf Extracts Rich in Ursene and Oleanene Derivatives Block Staphylococcus aureus Virulence and Pathogenesis without Detectable Resistance

מחקר המתפרסם ב- PLOS ONE הראה, כי מיצוי עלי ערמונים, העשירים בנגזרות ארסן ואולאנן, חוסם את אלימות חיידק סטפילוקוקוס אורוס ללא היווצרות עמידות.

עלי ערמונים משמשים כתרופה ברפואה העממית המסורתית. אנשים מקומיים באירופה משתמשים בתה עלי ערמונית לשטיפת העור לטיפול בזיהומי עור ובדלקות.

העלים אינם גורמים להרג הסטפילוקוק, אלא נוטלים את נשקו, על ידי חסימת יכולת החיידקים לדבר אחד עם השני ולייצר טוקסינים שגורמים נזק רקמה.

הממצא מהווה תקווה למציאת טיפול יעיל לחיידק העמיד MRSA (methicillin-resistant S. aureus ).

בארה"ב בלבד עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה גורמת ל-2 מיליון מחלות בשנה ו- 23,000 מקרי תמותה, לפי ה- CDC .

חיידק ב- MRSA גורם לטווח מחלות החל מגירוי קל מאוד ועד לתמותה.

במעבדה נמצא, כי מיצוי העלים פירק מנשקו גם את החיידק האלים MRSA , ובמקביל לא גרם פגיעה בחיידקים הטובים שנמצאים בעור שלנו ובעור עצמו.

מנה אחת של מיצוי העלים, 50 מיקרוגרמים, הביאה להחלמת פצעים עם MRSA בעכברי מעבדה, להפסקת הנזק לרקמה ולכלי הדם. המיצוי לא מאבד יעילות ולא נוצרת עמידות לו.

שימושים אפשריים למיצוי יכולים להיות כתרסיס מונע לספורטאים, לחבישה מונעת במוצרים רפואיים כמו טמפונים, ולטיפול בזיהום MRSA ,אולי בשילוב עם אנטיביוטיקות.

בשורה התחתונה: תרופה עממית בעלת דרך אלגנטית לטיפול בחיידק עמיד. 

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0136486

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©