שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 251 > ה-FDA אישר תרופה חדשה לטיפול בסוג הקטלני ביותר של סרטן ריאות - מסמן שינוי פרדיגמה במלחמה בסרטן
אוקטובר, 2015 | גיליון מס' 251 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ה-FDA אישר תרופה חדשה לטיפול בסוג הקטלני ביותר של סרטן ריאות - מסמן שינוי פרדיגמה במלחמה בסרטן


FDA Approves Keytruda for Advanced Non-small Cell Lung Cancer. First Drug Approved in Lung Cancer for Patients Whose Tumors Express PD-L1

ה- FDA אישר את התרופה פורצת הדרך Keytruda לטיפול בסרטן ריאות מתקדם מסוג non-small cell , בצעד שמסמל שינוי בתפישת הטיפול במחלה, כאשר סרטן ריאה הוא גורם התמותה מסרטן המוביל בעולם ו- 85% ממקרי סרטן הריאה הם מסוג non-small cell .

במחקר הגדול ביותר שפורסם עד היום שעוסק בטיפול אימוני לסרטן הריאה, התרופה Keytruda (pembrolizumab) נבדקה בקרב כ-500 חולי סרטן ריאה מסוג non-small cell .

מאחר שרבים מהנחקרים הראו תגובות טובות לאורך זמן, ה- FDA הגדיר את התרופה "פורצת דרך" ואישר אותה לשימוש בסרטן הריאה, בהליך אישור מהיר.

התרופה מהווה תקווה לתגובה טובה וממושכת ללא הרעילות שקשורה בטיפול כימותרפי.

שיעור התגובה ומשך התגובה הטובה לתרופה היו גבוהים בהרבה מכל תרופה שנוסתה בעבר לטיפול בסרטן הריאה. 19% מהנחקרים הגיבו לתרופה ומשך התגובה הממוצע עלה על שנה אחת.

תופעות הלוואי העיקריות של התרופה הינן עייפות, עליית תיאבון, קוצר נשימה או קשיי נשימה ושיעול. בנוסף ייתכנו תופעות לוואי במערכת החיסון, כולל פריחה ווסקוליטיס. התרופה אסורה בהיריון ובהנקה.

Keytruda שכבר אושרה לטיפול במלנומה מתקדמת, היא נוגדן שמטרתו החלבון PD-1, שמבוטא על ידי תאי חיסון.

כאשר PD-1 נקשר לחלבון אחר- PD-L1 , הוא משמש כנקודת בדיקה חיסונית, ומעמעם את יכולת תאי T , שבמצב תקין היו תוקפים את תאי הסרטן.

יש גידולים שמבטאים רמות גבוהות של PD-L1 , ובהם חסימת האינטראקציה בין PD-L1 ו- PD-1 , שמאפשרת למערכת החיסון של המטופל לתקוף את הסרטן.

החוקרים שיערו שאנשים בעלי רמות גבוהות של PD-L1 בגידול שלהם יגיבו טוב יותר לטיפול במעכב PD-1 .

ואכן כרבע מהחולים במחקר ביטאו PD-L1 במחצית או יותר מתאי הסרטן שלהם. אנשים אלו נהנו משיעור תגובה של 50% לטיפול.

המחקר מורחב לשימוש ב- Keytruda בסוגים אחרים של סרטן, ונעשים ניסיונות לשלבו עם תרופות אחרות להעלאת שיעור החולים שיכולים ליהנות מאימונותרפיה.

בשורה התחתונה: טיפול אימוני חדש ומבטיח לסרטן ריאה מתקדם.

www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm465444.htm


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©