שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 255 > האם הסיבה להשמנה ולסוכרת הם חיידקיי המעי? מחקר חדש חושב שכן
נובמבר, 2015 | גיליון מס' 255 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

האם הסיבה להשמנה ולסוכרת הם חיידקיי המעי? מחקר חדש חושב שכן


Microbiota-Dependent Hepatic Lipogenesis Mediated by Stearoyl CoA Desaturase 1 (SCD1) Promotes Metabolic Syndrome in TLR5-Deficient Mice.

לפי ה- American Heart Association , כ- 20-25% מהמבוגרים בארה"ב סובלים מתסמונת מטבולית, עם סיכון מוגבר למחלות לב וכבד.

עודף חיידקים במעי עשוי לשנות את הדרך שבה כבד מעבד שומן ולהתפתחות תסמונת מטבולית.

ייתכן שיש בעייתיות בהמלצה לכלכלה עתירת סיבים. אמנם סיבים מהצומח אינם מכילים קלוריות כמעט, אך חיידקי המעי עושים התססה של הסיבים ומשחררים חומצות שומן קצרות עתירות אנרגיה, כמו חומצה אצטית. בהגיע חומצות אלו לכבד הן הופכות לשומנים ומוסיפות למאגרי השומן בכבד ועלולות להוביל להתפתחות תסמונת מטבולית, במיוחד באנשים ובעכברים חסרי קולטן toll-like receptor 5 (TLR5) .

זהו קולטן ל- flagellin החיידק והוא חלק ממערכת החיסון המולדת, ששומר על המוסטזיס חיידקי המעי ומונע שגשוג יתר של חיידקי המעי.

ל- 10% מהאנשים יש מוטציה גנטית ב- TLR5 , שגורמת לחוסר תפקוד מוחלט שלו. לאנשים אלו יש מערכת חיסון חלשה וסיכון מוגבר לתסמונת מטבולית.

במחקר שמפורסם ב- Cell Metabolism , מצאו החוקרים קשר בין תסיסה של חיידקים, חומצות שומן קצרות ושומן מוגבר בכבד, שעלול להוביל לכבד שומני ולנזק כבדי.

החוקרים מצאו גם שצריכה מוגברת של סיבים בתזונה הביאה לתופעות לא רצויות בעכברים בעלי תפקוד לא תקין של TLR5 וצמיחת יתר של חיידקי מעי.

בשורה התחתונה: הפעם יציאה נגד חיידקי המעי בהקשר של סוכרת. האם לחלק מהאוכלוסיה סיבים בתזונה מביאים יותר נזק מתועלת? 

http://www.cell.com/cell-metabolism/abstract/S1550-4131(15)00515-X

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©