שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 260 > חיידקי המעי גורמים לאיבוד שומן בתגובה לחשיפה לקור
דצמבר, 2015 | גיליון מס' 260 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

חיידקי המעי גורמים לאיבוד שומן בתגובה לחשיפה לקור


Gut Microbiota Orchestrates Energy Homeostasis during Cold

חשיפה לטמפרטורה קרה ידועה כמחקה השפעת פעילות גופנית, מגינה מפני השמנה ומשפרת מצב מטבולי. מחקר חדש המתפרסם בכתב העת Cell מצא כי ההשפעות המיטיבות של טמפרטורה נמוכה מתווכות על ידי חיידקי המעי.

טמפרטורה קרה משנה באופן דרמטי את הרכב חיידקי המעי בעכברים, ושינוי זה מספיק לשריפת שומן, שיפור מטבוליזם הסוכר וירידה במשקל הגוף.

מאחר שחיידקי המעי ידועים כבעלי השלכות על השמנה ומצבים מטבוליים, חשדו החוקרים, כי לחיידקים אלו חלק בהשפעה המיטיבה של קור.

נמצא, כי חשיפה לטמפרטורה של 6 מעלות צלסיוס עד 10 ימים מביאה לשינוי גדול בהרכב חיידקי המעי תוך מניעת עלייה במשקל בעכברים.

בהמשך שתלו החוקרים את חיידק המעי המושרים על ידי קור, בעכברים שהיו שגודלו בסביבה סטרילית וחסרו חיידקים אלו.

החיידקים המושתלים הביאו לירידה במשקל העכבר המקבל על ידי קידום יצירת שומן חום.

אולם, לאחר 3 שבועות של שהות בטמפרטורה קרה, משקל הגוף החל להתייצב.

החוקרים הראו, כי בעת שהייה ממושכת בקור חיידקי מעי הביאו לעליית גודל המעי ועליית שטח פני תאי המעי הסופגים מזון. כך הביאו חיידקי המעי לכך שניתן לקבל יותר אנרגיה מהמזון, תוך הגנה מהיפותרמיה.

בשורה התחתונה: שוב נמצא קשר בין השמנה ומחלות מטבוליות לסוג חיידקי המעי. 

www.cell.com/cell/abstract/S0092-8674(15)01484-1?_returnURL=http%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS0092867415014841%3Fshowall%3Dtrueתגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©