שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 264 > יעילות גלוקוזמין וכונדרויטין לעומת Celecoxib לכאב אוסטיאוארתריטיס של הברך
ינואר, 2016 | גיליון מס' 264 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

יעילות גלוקוזמין וכונדרויטין לעומת Celecoxib לכאב אוסטיאוארתריטיס של הברך


Combined Chondroitin Sulfate and Glucosamine for Painful Knee Osteoarthritis: A Multicentre, Randomised, Double-blind, Non-inferiority Trial Versus Celecoxib

במחקר ה- GAIT שפורסם ב- 2006 (NEJM ), כונדרואיטין סולפט וגלוקוזאמין הידרוכלוריד, ביחד או לחוד, לא הראו יעילות בטיפול באוסטאוארתריטיס של הברך.

אולם אנליזה נוספת הראתה שייתכן, כי הטיפול המשולב יעיל באנשים בעלי כאב ברך בדרגה בינונית עד חמורה.

כעת במחקר אקראי כפול סמיות מאירופה, קיבלו 606 חולי אוסטאוארתריטיס של הברך וכאב בדרגה בינונית- חמורה, שילוב של כונדרואיטין סולפט במינון 400 מ"ג וגלוקוזאמין הידרוכלוריד במינון 500 מ"ג, 3 פעמים ביום, או celecoxib במינון 200 מ"ג ליום, במשך 6 חודשים.

המחקר מומן על ידי יצרנית כונדרואיטין וגלוקוזאמין.

לאחר 6 חודשים, בשתי קבוצות המחקר חלה ירידה של כ- 50% במדדי כאב, ושתי הקבוצות הגיעו לתוצאות דומות מבחינת קישיון פרקים ותפקוד.

Celecoxib היתה יעילה יותר בהקלת כאב במשך 4 החודשים הראשונים למחקר, אך לאחר 6 חודשי מחקר שיעור התגובה לטיפול היה זהה בין 2 הקבוצות.

כמחצית מהנחקרים סבלו מתופעות לוואי, רובן קלות.

יש לציין, כי התגובה לטיפול המשולב היתה איטית יותר מהתגובה לטיפול ב- celecoxib .

כמו כן, המחקר לא היה מבוקר פלצבו. מחקר אחר שכלל מטופלים בעלי כאב פחות חמור, הראה, כי הטיפול המשולב אינו יעיל יותר מפלצבו (NEJM JW Gen Med Jun 1 2015 ו- Ann Rheum Dis 2015 ).

בשורה התחתונה: גלוקוזמין וכונדרואיטין הראו יעילות דומה לסלקוקס בכאב ברך על רקע אוסטאוארתריטיס, אך האם שני הטיפולים יעילים יותר מפלצבו? 

http://ard.bmj.com/content/75/1/37

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©