שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 266 > האם טריאמטרן (Triamterene) מגביר את השפעת הורדת לחץ דם של הידרוכלורותיאזיד (Hydrochlorothiazide)
ינואר, 2016 | גיליון מס' 266 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

האם טריאמטרן (Triamterene) מגביר את השפעת הורדת לחץ דם של הידרוכלורותיאזיד (Hydrochlorothiazide)


Triamterene Enhances the Blood Pressure Lowering Effect of Hydrochlorothiazide in Patients with Hypertension

ישנם מספר תכשירים שמצרפים לטיפול ב- Hydrochlorothiazide ( (HCTZ את Triamterene - משתן השומר על רמת האשלגן בדם ( בין התכשירים המשולבים- Dyazide , Maxzide ), זאת כדי להפחית את הסיכון להיפוקלמיה תחת טיפול ב- HCTZ .

במחקר תצפיתי רטרוספקטיבי, טיפול משולב ב- Triamterene ו- Hydrochlorothiazide (HCTZ ) היה קשור בערכי לחץ דם מעט נמוכים יותר מטיפול ב- HCTZ בלבד.

במחקר הנוכחי נערכה השוואה בין כ- 3000 אנשים שטופלו ב- HCTZ יחד עם triamterene , לבין 14,000 איש שקיבלו HCTZ ללא triamterene .

כאשר HCTZ ניתן ללא טיפול אחר ליתר לחץ דם, ערכי לחץ הדם הממוצעים היו משמעותית נמוכים יותר תחת שילוב עם triamterene לעומת נטילת HCTZ בלבד. ( הבדל של 4 מ"מ כספית בל"ד סיסטולי ו-1 מ"מ כספית בל"ד דיאסטולי). (p < 0.0001 ).

כאשר HCTZ נלקח עם תרופות אחרות להורדת לחץ דם ( כמו חסמי angiotensin-converting–enzyme , חסמי תעלות סידן וחסמי β ), תוספת triamterene היתה קשורה בירידה קטנה יותר של 2-3 מ"מ כספית בל"ד סיסטולי (אך עדיין משמעותית סטטיסטית).

מסקנת החוקרים היא, שכשנוטלי HCTZ מפתחים היפוקלמיה, שילוב עם triamterene הינה חלופה הגיונית לרישום תוספי אשלגן.

בשורה התחתונה: ל- triamterene בשילוב עם תיאזיד תועלת של ירידה טובה יותר בלחץ הדם, בנוסף לשמירה על רמת האשלגן בדם. 

http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs11606-015-3469-1

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©