שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 268 > טיפול חדש עוצר התקדמות של מחלת לו גריג בעכברים
ינואר, 2016 | גיליון מס' 268 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

טיפול חדש עוצר התקדמות של מחלת לו גריג בעכברים


Copper Delivery to the CNS by CuATSM Effectively Treats Motor Neuron Disease in SODG93A Mice Co-expressing the Copper-chaperone-for-SOD

מחקר חדש מצא, כי קושר הנחושת CuATSM מאריך עד 25% את חיי עכברים חולי ALS בעלי מוטציית SODG93A . ( SOD= superoxide dismutase ).

טיפול זה בעכברים המבטאים את מוטציית SODG93A במידה רבה, ובמקביל מבטאים את חלבון Copper-Chaperone-for-SOD (CCS) , הביא להישרדות של 20 חודשים (עלייה של 500%).

הנחושת היא מתכת שעוזרת לייצוב SOD , חלבון אנטיאוקסידנט שתפקודו התקין חיוני לחיים.

אולם, כשהחלבון חסר את הקו פקטור המתכתי, הוא עלול להפוך לרעיל, ולגרום למות נוירונים מוטוריים.

ידוע, כי ביטוי יתר של SOD מוטנטי הקושר נחושת ואבץ, משרה את מחלת ה- ALS , אולם עד היום לא נמצא חומר שמביא להארכת חיי החולים ביותר ממספר שבועות.

חלבון ה- CCS משלים את מטורציית SOD על ידי החדרת נחושת. CCS אנושי גורם לעכברים מבטאי SOD מוטנטי למות תוך שבועיים מלידתם.

מתוך השערה שביטוי של CCS יוצר חסר נחושת בעמוד השדרה, החוקרים טיפלו בגורי עכברים אלו עם חומר מהדמיית PET הנקרא CuATSM , שמעביר נחושת לעמוד השדרה הונטרלי.

באופן מרשים, המשך טיפול ב- CuATSM האריך את חיי העכברים בממוצע ב- 18 חודשים. כשהטיפול הופסק, העכברים פיתחו תסמיני ALS ומתו תוך 3 חודשים. חידוש הטיפול עשוי לעצור את המחלה.

כל חולי ה- ALS מבטאים גם CCS אנושי, ולכן ישנה תקווה כי חולי SOD ALS משפחתי עשויים להגיב לטיפול ב- CuATSM בדומה לעכברי CCSxSOD .

בשורה התחתונה: חדשות מרעישות בתחום הטיפול ב- ALS משפחתי, בינתיים בעכברים. 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0969996116300201

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©