שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 271 > תועלת מזערית למתן טסטוסטרון בגברים מבוגרים - סדרת מחקרים אקראיים
פברואר, 2016 | גיליון מס' 271 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

תועלת מזערית למתן טסטוסטרון בגברים מבוגרים - סדרת מחקרים אקראיים


Effects of Testosterone Treatment in Older Men

קבוצה של מחקרים אקראיים, כפולי סמיות, ממומנים על ידי ה- NIH , בדקו את יעילות הטיפול בטסטוסטרון בקרב גברים מבוגרים (מגיל 65 ומעלה) בעלי תסמינים ובעלי רמה ממוצעת של טסטוסטרון בדם ב- 2 בדיקות מעלng/dL 275 .

התסמינים כללו ירידה בחשק המיני (במחקר Sexual Function ) קושי בהליכה או בעליית מדרגות (במחקרPhysical Function ) או עייפות (במחקר Vitality )

הוצאו מהמחקרים אנשים שעברו לאחרונה אירוע קרדיווסקולארי או בעלי יתר לחץ דם בלתי מאוזן.

המאמר מתפרסם ב- . N Engl J Med

סך הכל נסקרו במחקרים 50,000 גברים ובסופם נכללו 790 איש שקיבלו ג'ל טסטוסטרון או פלצבו במשך שנה.

במדד של תפקוד מיני חל שיפור משמעותי בקבוצת הטיפול, במחקר ה- Sexual Function ובכל המחקרים, אך מדובר בשיפור של 0.6 נקודות בלבד במדד של 12 נקודות.

במחקר ה- Physical Function היה שיפור קל במרחק ההליכה (מעל 50 מטר, כ-8 נקודות אחוז), בקבוצת הטיפול, אך באופן שאינו משמעותי סטטיסטית. אך שיפור ההליכה כן היה משמעותי בסיכום של כל המחקרים.

מקבלי טסטוסטרון דיווחו על שיפור במצב הרוח יותר מנוטלי פלצבו, ועל פחות תסמיני דכאון.

לא נמצא באף מחקר שיפור משמעותי ברמת העייפות תחת הטיפול.

שיעור תופעות הלוואי תחת פלצבו או טסטוטרון היה דומה, אך נוטלי טסטוסטרון נטו יותר לפתח פוליציטמיה ( 2% לעומת 0%), וכן עלייה ברמות PSA ( 6% לעומת 2%).

בשורה התחתונה: בקבוצה של גברים מבוגרים שנבחרו בקפידה, לטיפול בטסטוסטרון היה יתרון קטן, אך עדיין לא ידוע לגבי בטיחות הטיפול לטווח ארוך. 

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1506119

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©