שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 272 > וירוס הזיקה: הדבקה ממגע מיני נפוץ יותר משחשבו
פברואר, 2016 | גיליון מס' 272 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

וירוס הזיקה: הדבקה ממגע מיני נפוץ יותר משחשבו


Transmission of Zika Virus Through Sexual Contact with Travelers to Areas of Ongoing Transmission — Continental United States, 2016

נגיף הזיקה הוא נגיף מסוג flavivirus הקרוב לנגיף הדנגי, נגיף הנילוס המערבי ונגיף הקדחת הצהובה. העברתו נעשית בעיקר על ידי מינים של יתוש האדס. עד לאחרונה היה ידוע על שני מקרים של הדבקה מינית, ובודד נגיף משתכפל בזרע של גבר עם המטוספרמיה.

ה- CDC מדווח כעת על 9 נשים שאושר, כי נדבקו בנגיף הזיקה לאחר ביקור לאחרונה מחוץ לארצות הברית ו- 14 מקרים של חשד להדבקה דרך קיום יחסי מין, כשהנשים קיימו יחסים עם גבר תסמיני ששהה לאחרונה באזור בו נפוץ נגיף הזיקה.

2 הריונות הסתיימו באובדן העובר, 2 בסיום אלקטיבי, 2 תינוקות נולדו בריאים, אחד נולד עם מיקרוצפלי קשה ו-2 הריונות עדיין נמשכים ולא ידוע על סיבוכים.

כל המקרים בהם העובר נפגע, קרו בנשים שסבלו מתסמינים של זיהום בזיקה בשליש הראשון של ההיריון.

מכאן מסיקים ב- CDC שהדבקה מינית בנגיף הזיקה נפוצה משחשבו בעבר.

עד ה- 24 בפברואר ידוע על 107 מקרים של זיהום בזיקה בארה"ב, כולם בקרב נשים שנסעו לאחרונה לחו"ל.

בפורטו ריקו אובחנו עד כה 117 מקרים (רובם נרכשו מקומית).

ההמלצה היא, כי גברים ששהו לאחרונה באזור נגוע בזיקה יימנעו מקיום יחסי מין עם אישה הרה, או יקפידו על שימוש בקונדום, בכל מהלך ההיריון, זאת מאחר שלא ידוע כמה זמן נשאר הנגיף בזרע.

בשורה התחתונה: גברים שנדבקו בזיקה עלולים להעביר המחלה ביחסי מין לא מוגנים, ולסכן את היריון בת הזוג. 

http://www.cdc.gov/mmwr/volumes/65/wr/mm6508e2er.htm?s_cid=mm6508e2er.htm_wתגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©