שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 293 > התעמלות יעילה כמו ניתוח לריפוי קרע במיניסקוס במבוגרים עם נזק בברך
יולי, 2016 | גיליון מס' 293 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

התעמלות יעילה כמו ניתוח לריפוי קרע במיניסקוס במבוגרים עם נזק בברך


Exercise Therapy versus Arthroscopic Partial Meniscectomy for Degenerative Meniscal Tear in Middle Aged Patients: Randomised Controlled Trial with Two Year Follow-up

מחקר חדש המתפרסם ב- BMJ מראה, כי תרגילי התעמלות יעילים כמו ניתוח לבעיות של פגיעה בברך מסוג קרע מיניסקוס בגיל העמידה.

מדי שנה עוברים 2 מיליון איש ברחבי העולם ארתרוסקופיה של הברך בעלות של מספר מיליארדי דולרים אמריקאים. אולם, עדויות אחרונות מראות, כי לניתוח זה תועלת מועטה ברוב המקרים.

לכן, ערכו חוקרים בדנמרק ובנורבגיה מחקר אקראי, שהשווה בין טיפול בתרגילי התעמלות לעומת ארתרוסקופיה, במבוגרים בעלי קרע מיניסקוס.

זוהו 140 מבוגרים בגיל ממוצע של 50 שנים, בעלי קרע מיניסקוס דגנרטיבי, שהוכח בבדיקת MRI , בשני בתי חולים ציבוריים ושתי מרפאות פיזיותרפיה.

ל- 96% מהנחקרים לא היתה עדות רנטגנית לאוסטאוארתריטיס.

מחצית הנחקרים טופלו בתרגילי התעמלות בפיקוח יותר מ- 12 שבועות (2-3 פעמים בשבוע), ומחציתם עברו ניתוח ארתרוסקופיה, ובהמשך ביצעו תרגילים פשוטים בבית.

כוח שריר הירך הוערך לאחר 3 חודשים, ולאחר שנתיים נבדק תפקוד הברך כפי שדווח על ידי הנחקרים.

לא נמצא שיש הבדל משמעותי בין 2 קבוצות המחקר, מבחינת כאב, תפקוד בשעות הפנאי ובפעילות ספורטיבית ובאיכות החיים הקשורה בברך.

לאחר 3 חודשים, חוזק השריר השתפר בקבוצת ההתעמלות.

בשתי הקבוצות לא נצפו תופעות לוואי חמורות במשך שתי שנות המעקב. 19% מאנשי קבוצת תרגילי ההתעמלות עברו בסופו של דבר ניתוח במשך תקופת המעקב, אך ללא תועלת נוספת.

בשורה התחתונה: כדאי להמתין עם המלצה לניתוח לקרע מיניסקוס, ולנסות תחילה תרגילי התעמלות.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©