שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 308 > פרדיגמות חדשות בטיפול במחלות מעי דלקתיות - IBD
נובמבר, 2016 | גיליון מס' 308 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

פרדיגמות חדשות בטיפול במחלות מעי דלקתיות - IBD


Management Strategies to Improve Outcomes of Patients with Inflammatory Bowel Diseases

מאמר סקירה המפורסם ב- Gastroenterology , מסכם את הפרדיגמות החדשות במחלת מעי דלקתית, שהטיפול בה התפתח באופן דרמטי בעשור האחרון.

"טפל למטרה" (treat to target ) היא כיום פרדיגמה מקובלת. ב- ulcerative colitis (UC) , המטרה היא הפסקת הדמם הרקטלי והשלשול והפוגה אנדוסקופית. (מדד Mayo באנדוסקופיה 0 או 1).

במחלת Crohn , טיפול למטרה כולל הפסקת כאבי בטן ושלשול וריפוי כיבים בבדיקת אילאוקולונוסקופיה.

הכותבים מציינים, כי בשתי המחלות, טיפול למטרה עלול להביא לטיפול יתר באנשים בעלי סיכון נמוך להתקדמות מחלה, ולכן יש לנקוט בגישה מותאמת אישית למטופל.

התערבות טיפולית אגרסיבית מוקדמת (תוך כ- 18 חודשים מהאבחנה), קשורה בתוצאות טובות יותר, במיוחד במחלת Crohn . מדובר בטיפולים הכוללים תרופות מסוג anti–tumor necrosis factor (anti-TNF) בשילוב עם אימונומודולטורים או ניתוח במקרה של מחלת Crohn מוקדמת עם סיבוכים.

מומלץ מעקב צמוד תוך ניטור מדדי דלקת. הטובים בהם הם C-reactive protein , ובמחלות UC ו- Crohn colitis , fecal calprotectin (FCP) .

מומלץ לבדוק רמת FCP מדי 3-6 חודשים בחולי קוליטיס, ובעת עליית רמתו להמשיך להערכה אנדוסוקפית.

מדידת רמת FCP עשויה לשמש לניטור אחר חזרת מחלה לאחר ניתוח.

הכותבים ממליצים מאוד על מעקב רמות תרופות בדם ורמות נוגדנים לתרופות, למרות שלא הוכח שניטור צמוד של רמות תרופות שיפר תוצאות של מטופלים, בהשוואה לטיפול במינונים אמפיריים.

הפאנל ממליץ על מדידת רמות anti-TNF ונוגדנים בסיום טיפול אינדוקציה באנשים, שלא הגיבו לטיפול ראשוני, באנשים שהפסיקו להגיב לטיפול ולאחר הפסקות טיפול.

למרות שמטופלים מבקשים להפחית כמות תרופות, ידוע, כי הפסקת תרופות מסוג anti-TNF מעלה סיכון לחזרת המחלה. ההחלטה לגבי הפסקת תרופות צריכה להיות מותאמת אישית והיא תהיה תוך ניטור מדדי דלקת.

בשורה התחתונה: הטיפול במחלות מעי דלקתיות כיום הינו טיפול אינטנסיבי למטרת הפוגה, אך יש לבחור טיפול מותאם אישית למטופל.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©