שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 319 > ניבוי תוצאות של דמם במערכת העיכול העליונה
ינואר, 2017 | גיליון מס' 319 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ניבוי תוצאות של דמם במערכת העיכול העליונה


Comparison of Risk Scoring Systems for Patients Presenting with Upper Gastrointestinal Bleeding: International Multicentre Prospective Study

דימום מדרכי העיכול העליונות קשור בתמותה מוגברת (כ- 14%). מחקר פרוספקטיבי המתפרסם ב- BMJ , השווה בין שיטות דירוג שונות, מבחינת יכולתן לחזות תוצאות קליניות לאחר דימום כזה, כולל חיזוי הישרדות.

נבדקו 3 שיטות דרוג לפני אנדוסקופיה ( Rockall בשעת הקבלה, Glasgow-Blatchford ו- AIMS65 ), ו- 2 שיטות לאחר אנדוסקופיה (Rockall מלא ו- PNED ).

במחקר השתתפו 3012 איש בגיל חציוני של 65, שהגיעו בשל דימום מדרכי העיכול העליונות, לאחר משישה בתי חולים באירופה, צפון אמריקה, אסיה ואוקרייניה, במשך 12 חודשים.

45% נזקקו להתערבות בבית החולים או נפטרו תוך 30 יום.

מדד Glasgow-Blatchford היה בעל יכולת ההבחנה הגבוהה ביותר בין חיזוי התערבות בבית החולים (עירוי תאי דם אדומים, טיפול אנדוסקופי, התערבות הדמייתית או ניתוח) והישרדות ב- 30 יום, בהשוואה לשאר המדדים.

מדד Glasgow-Blatchford קטן או שווה מ-1 (במחקר ייצג 19% מהמשתתפים), היה בעל רגישות של 99%, סגוליות של 35%, ערך מנבא חיובי של 97% וערך מנבא שלילי של 56%, לזיהוי אנשים בעלי סיכון נמוך מאוד, שלא נזקקו להתערבות בבית החולים ושרדו.

ערך במדד זה של 7 ומעלה ניבא בצורה טובה צורך בטיפול אנדוסקופי ( 80% רגישות ו- 57% סגוליות).

מרכיבי מדד Glasgow-Blatchford כוללים לחץ דם סיסטולי, דופק, קיום מלנה או סינקופה, היסטוריה של מחלת כבד או של אי ספיקת לב, המוגלובין ורמת BUN .

המדד עשוי להיות מועיל להכוונת מטופלים בעלי סיכון נמוך לבירור בקהילה.

בשורה התחתונה: מדד Glasgow-Blatchford יעיל בחיזוי תוצאות של דימום בדרכי העיכול העליונות.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©