שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 319 > מחקר חדש מצביע על דרך לשיפור טיפולים לשבץ מוחי
ינואר, 2017 | גיליון מס' 319 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מחקר חדש מצביע על דרך לשיפור טיפולים לשבץ מוחי


Plasma Kallikrein Mediates Brain Hemorrhage and Edema Caused by Tissue Plasminogen Activator Therapy in Mice After Stroke

800,000 איש סובלים משבץ מוחי מדי שנה בארה"ב, ו- 87% מהם משבץ איסכמי.

הטיפול המקובל לשבץ מוחי איסכמי כיום כולל עירוי tissue plasminogen activator (tPA) להמסת הקריש וחידוש זרימת הדם. לטיפול זה סיכון לדמם ובצקת מוחית, וניתן לתת אותו רק תוך 3 שעות מתחילת השבץ.

חוקרים הדגימו במודל חיה, כי מתן תרופה בשילוב עם tPA עשוי לשפר תוצאות לאחר שבץ מוחי ולהרחיב את חלון ההזדמנויות לטיפול.

תרופות, שמשפיעות על החלבון kallikrein ועל חלבון factor XII , עשויות להפוך את הטיפול ב- tPA לבטוח יותר על ידי הפחתת סיבוכים והעלאת יעילותו.

החוקרים גילו, כי tPA מגביר את פעילות kallikrein , דרך חלבון Factor XII , בדם בני אדם ובעכברים.

חיות, שקיבלו מעכב kallikrein וחיות, שהונדסו גנטית לייצר כמות קטנה יותר של חלבון זה, הראו נטייה מופחתת לדמם , בצקת מוחית ונזק מוחי, לעומת קבוצת ביקורת של חיות, בהם לא נחסם kallikrein .

Kallikrein בדם מפעיל את מערכת kallikrein kinin , שנקשרה לסיבוכי שבץ כולל בצקת מוחית ושבירת מחסום דם- מוח. מחקרים קודמים הראו, כי מתן tPA לחולי שבץ מפעיל את מערכת kallikrein kinin בדם.

ה- FDA אישר מעכב kallikrein לטיפול באנגיואדמה תורשתית. מעכבים נוספים דומים נמצאים בפיתוח למחלות שונות כולל לבצקת מקולרית סוכרתית.

כעת ברור, כי ייתכן כי למעכב כזה תהיה תועלת גם לשבץ מוחי.

תגובות:



דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©