שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 242 > ה-WHO הוריד בדרגה את טמיפלו - מאוחר מדי, כפי שטוענים המומחים לאור הסתרת המידע על חוסר יעילות על ידי רוש
יולי, 2017 | גיליון מס' 242 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ה-WHO הוריד בדרגה את טמיפלו - מאוחר מדי, כפי שטוענים המומחים לאור הסתרת המידע על חוסר יעילות על ידי רוש


WHO Downgrades Status of Oseltamivir - Important Lessons from the Tamiflu Story

במאמר מערכת, מארק אבל, פרופסור לאפידמיולוגיה מאוניברסיטת ג'ורג'יה, כותב את הלקחים החשובים מסיפור טמיפלו (oseltamivir ).

התרופה אושרה לשימוש על ידי ה- FDA בשנת 1999 ועל ידי סוכנות התרופות האירופית ( EMA ) בשנת 2002, לטיפול בשפעת ללא סיבוכים, תוך 48 שעות מתחילת התסמינים. זאת, בהתבסס על מידע מוגבל משני מחקרים אקראיים.

חשש מהתפרצות שפעת העופות ומגיפת H1N1 ב- 2009, הביאה ממשלות לצבור את התרופה טמיפלו. ב- 2010, בשל התעוררות מגיפת H1N1 , הוסיף ה- WHO את התרופה לרשימת התרופות החיוניות.

בעקבות זאת, נמכרה טמיפלו ביותר מ- 18 מיליארד דולר ברחבי העולם, מחצית מהסכום מממשלות, שצברו את התרופה. זאת, למרות שה- FDA הסיק, כי אין עדות לכך, שהתרופה מפחיתה סיבוכים, אשפוזים או תמותה ואך מנעה מהיצרן מרישום טענות כאלו בחומר פרסומי.

אז מהי האמת?

ב- 2014 פורסם ב- BMJ מאמר מערכת, שתיאר את נושא תרופת הטמיפלו כשל רב מערכתי, הכולל אי פרסום של כל הממצאים הקיימים, הסתרת מידע ברמת המטופל וחוסר חשיפת המגבלות של מידע ממחקרים תצפיתיים.

בעקבות המאמר ב- BMJ , נחשפו מחקרים שלא פורסמו, ונמצא כי התרופה מביאה רק להפחתה של 20 שעות בתסמינים ללא עדות להפחתה בסיכון לדלקת ריאות, לאשפוז או לסיבוך, המצריך טיפול אנטיביוטי.

סריקה של Cochrane אישרה את מסקנות הנ"ל, ואף סיפקה עדות לנזקים, הנגרמים על ידי התרופה, כמו: בחילה, הקאה ואירועים פסיכיאטריים.

מסקנות הכותב הן, כי יש לפרסם תמיד את כל המחקרים ואת המידע לגבי כל מטופל, וכן תרופות, שמדינות צוברות עולות כסף רב, אך אינן תמיד לטובת בריאות הציבור.

האמונה, כי טמיפלו יעילה מנעה מחקר לחיפוש תרופות יעילות באמת לשפעת.

יש להסיר את התרופה מרשימת התרופות החיוניות של ה- WHO .

בשורה התחתונה: סיפור חשוב ולקחים חשובים ביותר להמשך המחקר הרפואי ומדיניות רכישת תרופות על ידי מדינות.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©