שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 246 > מטה-אנליזה על שימוש ב-NSAIDs לכאבי גב וכאב סכיאטיקה
אוגוסט, 2017 | גיליון מס' 246 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מטה-אנליזה על שימוש ב-NSAIDs לכאבי גב וכאב סכיאטיקה
תרופות מקבוצת nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs) נרשמות בצורה נפוצה לבעלי כאב גב תחתון וכאב צווארי, אף כי מחקרים אקראיים לא הראו תועלת דרמטית מטיפול זה.

מטה אנליזה חדשה כללה 35 מחקרים אקראיים מבוקרי פלצבו, בהם ניתנו NSAIDs לטיפול בכאב גב תחתון חריף או כרוני או לכאב סכיאטי ( 33 מחקרים) או לכאב צוואר ( 2 מחקרים).

משך חציוני של המחקרים היה 7 ימים. אף מחקר לא נמשך מעבר ל- 3 חודשים.

בסולם כאב של 100 נקודות, ההבדל הממוצע בהפגת כאב בין NSAIDs לפלצבו היה 9.2 נקודות במחקרים, שנמשכו פחות משבועיים, ו- 7.7 במחקרים, שארכו שבועיים- 3 חודשים.

התוצאות היו דומות לגבי כאב חריף וכרוני, כאב סכיאטי או כאב, שאינו סכיאטי.

נדרש טיפול ב- 6 אנשים כדי להקל על אדם אחד.

ההבדל מבחינת הקלה על קשיי תפקוד היה פחות מ- 10 נקודות.

כלומר, רק חלק קטן מהמטופלים ייהנו מטיפול ב- NSAIDs , וחלק ניכר מהתועלת הינה השפעת פלצבו, או הנטייה הטבעית של הכאב לשיפור או לתנודות.

בנוסף, במטה אנליזה, שבוצעה לאחרונה נמצא, כי אקמול אינו יעיל לכאב גב תחתון (NEJM JW Gen Med May 1 2015 and BMJ 2015; 350:h1225) ואופיואידים יעילים באופן גבולי בלבד (NEJM JW Gen Med Jul 15 2016 and JAMA Intern Med 2016; 176:958) .

כלומר; כיום, אין טיפול תרופתי טוב לכאב גב תחתון, ויש צורך במציאת טיפולים יעילים.

בשורה התחתונה: NSAIDS לא ממש יעילים לכאבי גב, כמו גם אקמול ואופיואידים. דרוש פתרון אחר.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©