שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 252 > תקווה חדשה לחולי פיברומיאלגיה
ספטמבר, 2017 | גיליון מס' 252 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

תקווה חדשה לחולי פיברומיאלגיה


Emotional Awareness and Expression Therapy, Cognitive Behavioral Therapy, and Education for Fibromyalgia: A Cluster-randomized Controlled Trial

מחקר קליני אקראי כלל 230 מבוגרים חולי פיברומיאלגיה, אשר קיבלו אחד מ-3 טיפולים, שכל אחד מהם כלל 8 מפגשים שבועיים בקבוצות קטנות.

אחד הטיפולים הוא טיפול חדש הנקרא Emotional Awareness and Expression Therapy (EAET), אשר עוזר למטופלים לראות את כאבם ואת התסמינים האחרים שלהם כנובעים ממסלולים עצביים ברי שינוי במוח, אשר מושפעים מאוד מרגשות.

אנשים רבים שסובלים מהמחלה חווים בעיות משפחתיות, היו קורבנות התעללות ובעלי קונפליקטים פנימיים, כל אלו יוצרים רגשות חשובים, כאשר פעמים רבות הם מדוכאים.

הטיפול עוזר למטופלים לעבד חוויות רגשיות, לדון על מאבקים חשובים, ללמוד כיצד להביע רגשות חשובים, במיוחד כעס ועצב, אך גם הכרת תודה, חמלה וסלחנות, ומלמד את האנשים להיות כנים יותר וישירים במערכות היחסים, שעד כה היו בעייתיות או לוו בקונפליקט.

הטיפול החדש - EAET - הושווה לשתי שיטות טיפול אחרות: התערבות חינוכית וטיפול קוגניטיבי התנהגותי, שהוא ה-gold standard בטיפול הפסיכולוגי לפיברומיאלגיה.

חצי שנה לאחר סיום הטיפולים הנחקרים עברו הערכה של חומרת והיקף הכאב ושל בעיות נוספות, שחווים חולי פיברומיאלגיה.

אנשים, שטופלו בשיטת EAET, הראו תוצאות טובות יותר. עם ירידה בכאב המפושט, בהגבלה הגופנית, בבעיות קשב וריכוז, בחרדה ובדיכאון. הם גילו גם יותר תוצאות חיוביות, כמו רגשות חיוביים ושביעות רצון מהחיים, בהשוואה לאנשים שטופלו בהתערבות החינוכית.

34.8% מהאנשים בקבוצת ה-EAET דיווחו שמצבם "יותר טוב" או "הרבה יותר טוב", לעומת מצבם לפני הטיפול, בהשוואה ל-15.4% בקבוצת ההתערבות החינוכית.

הטיפול החדש היה יעיל גם מטיפול קוגניטיבי התנהגותי מבחינת הפחתת הכאב המפושט ובמספר החולים, שהרגישו לפחות 50% ירידה בכאב שלהם. (22.5% לעומת 8.3%).

בשורה התחתונה: טיפול פסיכולוגי חדש נמצא יעיל מזה הקיים לטיפול בפיברומיאלגיה.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©