שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 259 > רק כאשר לחץ הדם גבוה מ-140 יש הצדקה להתחיל טיפול מטה-אנליזה
נובמבר, 2017 | גיליון מס' 259 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

רק כאשר לחץ הדם גבוה מ-140 יש הצדקה להתחיל טיפול מטה-אנליזה


Association of Blood Pressure Lowering With Mortality and Cardiovascular Disease Across Blood Pressure Levels. A Systematic Review and Meta-analysis

אף שיתר לחץ דם הוא המנבא החזק ביותר לתמותה קרדיווסקולרית, אין תמימות דעים לגבי ערך לחץ הדם הסיסטולי בו יש להתחיל את הטיפול.

מטה אנליזה חדשה, המתפרסמת ב-JAMA Intern Med, סיפקה מידע מ-74 מחקרים אקראיים שרובם ממומנים מטעם התעשייה, בהם הושווה טיפול תרופתי לפלצבו, או שנערכה השוואה בין יעדי לחץ דם שונים.

האנליזה כללה כ-306,000 משתתפים ו-1.2 מיליון שנות מטופל.

שני שליש מהנחקרים טופלו כמניעה ראשונית (כלומר רוב הנחקרים היו ללא מחלה קרדיווסקולרית ידועה).

טיפול למניעה ראשונית בבעלי לחץ דם סיסטולי 159-140 מ"מ כספית היה קשור לירידה בסיכון לתמותה כוללת ב-13% ולאירועים קרדיווסקולאריים ב-12%.

לפיכך הורדת הסיכונים תחת טיפול בבעלי לחץ דם סיסטולי התחלתי 160 מ"מ כספית ויותר הייתה 7% ו-22%.

הטיפול לא הוריד את הסיכון לתמותה כוללת או לאירועים קרדיווסקולאריים, כאשר ניתן ללחץ דם סיסטולי נמוך מ-140 מ"מ כספית.

במניעה שניונית, טיפול באנשים בעלי לחץ דם סיסטולי התחלתי נמוך מ-140 מ"מ כספית הפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים מג'וריים, אך לא הפחית תמותה כוללת או תמותה קרדיווסקולארית.

ההנחיות החדשות ליתר לחץ דם, שנכתבו על ידי American College of Cardiology, the American Heart Association ואיגודים נוספים, ממליצות על טיפול תרופתי לאנשים נבחרים חסרי רקע קרדיווסקולארי בעלי לחץ דם סיסטולי בין 139-130 מ"מ כספית.

אולם מטה אנליזה זו אינה תומכת בהמלצה זו. 

בשורה התחתונה: במניעה ראשונית יש תועלת מטיפול ללחצי דם של 140 סיסטולי ויותר. במניעה שניונית יש תועלת במניעת אירועים, אך לא בהפחתת תמותה, גם לטיפול בלחצי דם נמוכים מ-140 סיסטולי.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©