שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 262 > נשימה סרעפתית לגיהוקים בחולי GERD : פרדיגמת טיפול חדשה?
דצמבר, 2017 | גיליון מס' 262 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

נשימה סרעפתית לגיהוקים בחולי GERD : פרדיגמת טיפול חדשה?


Diaphragmatic Breathing Reduces Belching and Proton Pump Inhibitor Refractory Gastroesophageal Reflux Symptoms

גיהוק הינו תסמין נפוץ בקרב מטופלים בעלי מחלת החזר ושטי- קיבתי (GERD). תרופות מסוג proton-pump inhibitors) PPI) אינן יעילות לטיפול בו.

חוקרים מסינגפור בדקו האם טיפול בנשימות סרעפתיות ("נשימות מהבטן") עשוי להוריד את רמת הגיהוק. מדובר בשיטת נשימה המוכרת למתאמנים ביוגה.

המחקר כלל 36 מטופלים בעלי GERD מוכח וגיהוק קשה (רמתו נמדדה על ידי visual analogue score), שלא הגיבו ל- PPIs .

15 מתוכם עברו טיפול בנשימות סרעפתיות במשך 4 שבועות במפגש אחד על אחד עם קלינאי תקשורת, ו- 21 אחרים הושמו ברשימת המתנה לטיפול, מילאו את שאלוני המחקר, ובהמשך קיבלו את הטיפול.

לאחר 4 שבועות טיפול, נצפתה ירידה של חומרת הגיהוקים ביותר מ-50% בקרב 60% מהנחקרים בקבוצת הטיפול ובאף נחקר בקבוצת הביקורת. (P=.001 ).

הטיפול אף הפחית תסמינים אחרים של מחלת GERD.

התוצאות הטובות נשמרו גם ארבעה חודשים לאחר סיום הטיפול.

בטיפול בנשימות סרעפתיות יד אחת מונחת על החזה העליון, ויד אחת על הבטן ממש מתחת לקשת הצלעות בקצה הסטרנום. המטופלים מונחים לקחת שאיפה עמוקה להדגמת תנועות בית החזה, ואז לקחת נשימות על ידי הנעת הבטן בלבד, ללא תנועות החזה. המטרה היא לשמור את היד שעל בית החזה ללא תזוזה, בעוד שהיד שמונחת על הבטן עולה ויורדת עם הנשימות. מדובר בטכניקה יעילה מאוד גם ל-rumination syndrome , וגם לחלק מהתופעות הקשורות ב-refractory singultus.

המאמר מלווה בסרטון המדגים את שיטת הטיפול.

בשורה התחתונה: טיפול בנשימה סרעפתית, פשוט ובטוח, נמצא יעיל לגיהוקים ולתסמיני GERD אחרים.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©