שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 128 > מעכב ACE יעיל באי-ספיקתכליות מתקדמת
אפריל 2006 April | גיליון מס' 128 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
תקצירים מן הספרות
מעכב ACE יעיל באי-ספיקתכליות מתקדמת


תרגום מתוך Journal Wach , Vol 26, No 3

Efficacy and Safety of Benazepril for Advanced Chronic Renal Insufficiency
Hou FF et al, N Engl J Med 2006;354:131-140

Optimizing ACE-Inhibitor Theraphy for Chronic Kindey Disease
Iiebert LA, N Engl J Med 2006;354:189-191
קלינאים רבים נמנעים מלהשתמש במעכבי ACE בחולי אי-ספיקת כליות מתקדמת עקב הדאגה להיפרקלמיה  ולהרעה נוספת בתפקוד הכלייתי. בניסוי אקראי סמוי כפול זה מסין, החוקרים בדקו את השפעת המעכב ACE בנזפריל בחולים לא-סוכרתיים בעלי רמת קריאטינין מ-3.1 ל-5.0 מ"ג וחלבון בשתן מעל 300 מ"ג ביום. האבחנה הבסיסית הייתה מחלה גלומרולרית ב-62% של החולים.
בהתחלה זוהו 281 חולים. במשך תקופת הרצה של שמונה שבועות במשכה נוטר התפקוד הכלייתי בקפידה כשכולם קיבלו בנזפריל, הוצאו 57 חולים בעיקר בגלל שיעול יבש (42), עלייה ברמת קריאטינין ביותר מ-30% (6), או היפרקלמיה (4). החולים הנותרים (224) קיבלו בנזפריל 10 מ"ג פעמיים ביום או פלצבו. הורשו תרופות אחרות נגד יתר לחץ דם פרט ל-ACEI. הנקודה הסופית הראשונית הייתה הכפלת רמת הקריאטינין, הצורך בדיאליזה או בהשתלת כליה, או מוות. במשך תקופת מעקב בת שלוש שנים בממוצע, מספר קטן יחסית סטטיסטית בקבוצת הבנזפריל הגיעו לנקודה סופית זו לעומת קבוצת הפלצבו (41% לעומת 60%). הרמה הממוצעת של פרוטאינוריה ירדה ב-52% בקבוצת הבנזפריל וב-20% בקבוצת הפלצבו – אף הוא הבדל משמעותי. ברם לא נמצא כל הבדל בין הקבוצות בבקרת רמת לחץ הדם. תופעות לוואי היו דומות בשתי הקבוצות. 

דיון
בחולים לא-סוכרתיים השהה המעכב ACE בנזפריל את התקדמות אי-ספיקת הכליות. השפעה זו לא הושגה עקב בקרת לחץ דם טובה יותר. עקב הסכנות האפשריות הקשורות בעיכוב ACE, מספק עורך הדרכה בטוחה על רישום תרופות אלה בקבוצת חולים זו.

Allan S. Brett, MD

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©