שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 128 > ניתוח מעקף או אנגיופלסטיה באיסכמיה היקפית קשה
אפריל 2006 April | גיליון מס' 128 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
תקצירים מן הספרות
ניתוח מעקף או אנגיופלסטיה באיסכמיה היקפית קשה


תרגום מתוך Journal Wach , Vol 26, No 3

Bypass Versus Angioplasty in Severe Ischaemia of the Leg (BASIL): Multicentre, Randomised Controlled Trial
BASIL Trail Participants, Lancet 2005;366:1925-1934

Life and Limb: Bypass Versus Angioplasty in the Ischamic Limb
Goy JJ, Urban P, Lancet 2005;366:1905-1906

ניתן לטפל בחולי איסכמיה קשה בגפיים (כאב במנוחה או איבוד רקמות עקב אי-ספיקה עורקית) על ידי ניתוח מעקף או אנגיופלסטיה עם בלון, אבל קיימים מעט נתונים כדי להשוות את התוצאות והעלות של שיטות אלה. החוקרים חילקו 452 חולים באופן אקראי לטיפול בניתוח מעקף מתחת למפשעה או אנגיופלסטיה עם בלון כטיפול ראשוני. כל החולים התאימו לשתי שיטות הטיפול אך כ-70% של חולי איסכמיה קשה בגפיים הוצאו מהחלוקה האקראית מפאת נגעים וסקולריים לא מתאימים או תחלואה נלווית ניכרת.
לאחר 30 יום, לחולים המנותחים היו סיבוכים רבים יותר (בעיקר קרדיו-וסקולריים, ניתוחיים או זיהומיים) מאשר חולי האנגיופלסטיה, אבל שיעור התמותה הייתה שווה בשתי הקבוצות. בשנה הראשונה אחרי הטיפול, נפטרו 32% מהחולים המנותחים ו-29% מהחולים לאחר אנגיופלסטיה או איבדו את הגפה (הבדל לא משמעותי). יותר חולי אנגיופלסטיה מאשר חולים מנותחים סטטיסטית נזקקו להתערבות שנייה (26% לעומת 18%). חולים מנותחים הצריכו יותר ימי אשפוז וטיפול נמרץ מאשר החולים אחרי אנגיופלסטיה. עלות הטיפול בחולים הכירורגיים הייתה בשליש גבוהה יותר.
במשך מעקב עד חמש שנים, לשתי הקבוצות היו שעורי הישרדות דומים ללא קטיעה ותמותה מכל סיבה, אבל מעל שנתיים תוצאות אלה היו טובות יותר בקבוצה הכירורגית.  

דיון
אף על פי שהתוצאות לטווח הבינוני היו דומות בשתי השיטות, החוקרים מציעים שחולי איסכמיה קשה בגפיים ותוחלת חיים של פחות משנתיים יהיו מועמדים טובים יותר לאנגיופלסטיה, כשייתכן שחולי תוחלת חיים ארוכים יותר ייהנו יותר מאריכות הגדולה יותר של ניתוחי מעקף. אמנם חולים רבים אינם מתאימים לאף אחת מהתערבויות אלה ומוטב שיטופלו תחילה בקטיעה.

Bruce Soloway, MD

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©