שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 128 > בוטולינום טוקסין ל- Tennis Elbow
אפריל 2006 April | גיליון מס' 128 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
תקצירים מן הספרות
בוטולינום טוקסין ל- Tennis Elbow


תרגום מתוך Journal Wach , Vol 26, No 3

Treatment of Lateral Epicondylitis with Botulinum Toxin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Trial
Wong SM et al, Ann Intern Med 2005;163:793-797

אין טיפול קיים ל-lateral epicondylitis שמביא הקלה ללא תופעות לוואי לכל החולים. טוקסין בוטולינום הראה תוצאות טובות בניסויים לא מבוקרים, דבר שדרבן חוקרים לבצע ניסוי סמוי כפול עם בקרת פלצבו בזריקות החומר ל-60 מבוגרים שסבלו מהמחלה. כל החולים סבלו מכאב  בצד החיצוני של המרפק למשך יותר משלושה חודשים וכן כאב באפיקונדיל החיצוני כשכף היד כפופה אחורה נגד התנגדות עם המרפק מושט ישר.
החולים העריכו את הכאב במדד visual analog לאורך 10 ס"מ. בקבוצת הבוטולינום, ניקוד הכאב ירד מ-6.6 ס"מ תחילה ל-2.5 ס"מ כעבור ארבעה שבועות ול-2.4 ס"מ כעבור 12 שבועות. בקבוצת הפלצבו הניקוד ירד מ-6.6 ס"מ ל-5.1 ו-4.4 ס"מ בהתאם. ההבדל בין הקבוצות הייתה משמעותית. בעצמת האחיזה שנמדדה בדינמומטר לא היה הבדל בין שתי הקבוצות. אף על פי שהמספרים היו קטנים, תופעות הלוואי היו שכיחות יותר בקבוצת הבוטולינום: 14 מקבלי בוטולינום דיווחו על חולשה בהושטת אצבעות או פרזיס באצבעות כעבור ארבעה שבועות (שנמשכה בשלושה מקרים כעבור 12 שבועות). שישה מקבלי פלצבו דיווחו על חולשה כעבור ארבעה שבועות (שנמשכה באחד מהם כעבור 12 שבועות).

דיון
בוטולינום טוקסין הוריד כאב בחולים שסבלו ממרפק טניס בניסוי קטן זה, אבל חולשה הייתה תופעת לוואי שכיחה. החוקרים מציינים מנגנון הקלת כאב ע"י טוקסין בוטולינום טרם הוסבר.

Richard Saltz, MD  

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©