שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 270 > האם אפשר לטפל בחולי סרטן עם תסחיף בנוגדי קרישה פומיים?
פברואר,2018 | גיליון מס' 270 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

האם אפשר לטפל בחולי סרטן עם תסחיף בנוגדי קרישה פומיים?


Edoxaban for the Treatment of Cancer-Associated Venous Thromboembolism

מחקר אקראי המתפרסם ב- NEJM מצא, כי טיפול ב-edoxaban איננו נחות מטיפול ב- low-molecular-weight heparin בחולי סרטן עם תרומבואמבוליזם ורידי.

כיום הסטנדרט הטיפולי במקרים אלו הוא מתן low-molecular-weight heparin .

אף על פי שתרופות פומיות מסוגdirect-acting oral anticoagulants (DOACs) הוכחו כיעילות ובטוחות ללוקים בתרובואמבוליזם ורידי, עד היום לא נעשתה השוואה בין תרופות אלו לבין low-molecular-weight heparin בחולים בעלי סרטן פעיל.

חוקרים חילקו באופן אקראי יותר מ- 1000 חולי סרטן פעיל, שסבלו מתסמינים חריפים של תרומבואמבוליזם ורידי, או שמצב זה נתגלה אצלם במקרה, לקבלת edoxaban (Savaysa) פומי או זריקות תת עוריות של dalteparin (Fragmin) , במשך 6-12 חודשים.

שיעור חזרת טרומבואמבוליזם ורידי או דימום מג'ורי היה דומה בשתי הקבוצות ( 13%).

שיעור חזרת טרומבואמבוליזם ורידי היה מעט נמוך יותר בקבוצת edoxaban לעומת קבוצת dalteparin (8% לעומת 11%), ואילו שיעור דימומים מג'וריים היה משמעותית גבוה יותר בקבוצת edoxaban (7% מול 4%), וזאת בעיקר עקב עלייה בשיעור דמם מדרכי העיכול העליונות באנשים בעלי סרטן בחלק העליון של מערכת העיכול. במחקר יותר אנשים בעלי סרטן כזה הוגרלו לקבוצת ה- edoxaban (33 מול 21).

שיעור דימום מג'ורי חמור היה דומה בשתי קבוצות המחקר.

בחולי סרטן פעיל, שאינו בדרכי העיכול העליונות, נראה, כי edoxaban יעיל ובטוח למניעת חזרת תרומבואמבוליזם ורידי. המחקר לא היה כפול סמיות, וזאת מפני שהזרקות אינבו במשך יותר מ-6 חודשים לא היו מתקבלות כסבירות.

בשורה התחתונה: Edoxaban (שם מסחרי Savaysa) אינו נחות מקלקסן לטיפול בתרומבואמבוליזם ורידי בחולי סרטן, שאינו בדרכי העיכול העליונות.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©