שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 272 > בחירות נבונות: חמישה דברים שיש להימנע מהם באורתופדיה פדיאטרית
פברואר, 2018 | גיליון מס' 272 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

בחירות נבונות: חמישה דברים שיש להימנע מהם באורתופדיה פדיאטרית


Five Things Physicians and Patients Should Question

האקדמיה האמריקאית לחלק הפדיאטרי של האורתופדיה והחברה לאורתופדיה פדיאטרית בצפון אמריקה, פרסמו רשימה של 5 פעולות, שיש לשקול מחדש, האם כדאי לבצע, במסגרת המסע " " Choosing Wisely1. בדיקת סקירה של הירך אינה מומלצת לשלילת דיסלוקציית ירך התפתחותית או דיפלזיה בתינוקות בעלי סיכון נמוך וירך יציבה בבדיקה גופנית.

דיספלזיה או דיסלוקציה של הירך הן יחסית נדירות, עם שכיחות של 7 ל- 1000 לידות. לבדיקת הסונר, שהינה בעלת עלות כספית משמעותית, שיעור ניכר של ערך חיובי כוזב, המוביל לטיפול מיותר.2. צילומים, רצועות תומכות וניתוח אינם נחוצים בילדים בני 7 או פחות בעלי הליכת in-toeing פשוטה.

הליכת in-toeing קלה היא תופעה פיזיולוגית, המשקפת את התבגרות השל, והיא משתפרת עם הגדילה. נדרש מעקב בלבד.3. בילדים בעלי רגל שטוחה ללא תסמינים או בעלי תסמינים מינימליים, לא מומלץ על מדרסים מותאמים אורתופדית או מכשירים אורתופדיים אחרים.

רגל שטוחה היא וריאנט פיזיולוגי נפוץ. אם קיימת קשת, כאשר עומדים על קצות האצבעות, ניתן להסתפק במעקב או במדרסים, שנרכשים OTC4. אין לבצע בדיקות CT או MRI לרוב בעיות שריר שלד בילדים, בלי לבצע קודם בדיקה גופנית, בדיקות מעבדה וצילומים.

מדובר על מצבים כמו: כאבים או חבלות בעמוד שדרה, ברכיים וקרסוליים, חשד לזיהום ועיוותים. בדיקות MRI ובדיקות הדמיה מתקדמות אחרות הינן יקרות, דורשות לרוב הרדמה בילד קטן מ-5, ולעיתים בבדיקות אלו ממצאים ללא משמעות בלי קורלציה קלינית. כמו כן, כדאי להתייעץ עם אורתופד לגבי סוג הבדיקה המועדף, אם נדרשת הדמיה מתקדמת.5. בשברים מסוג buckle או torus שאינם כואבים כבר, לא דרוש צילום למעקב. מדובר בשברים מאוד נפוצים בילדים, במיוחד ברדיוס הדיסטלי. הם שברים יציבים, שלא תמיד דורשים גבס, ומספיקה חבישת שורש כף היד למניעת תזוזה.תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©