שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 280 > תוסף תזונה נראה מבטיח בהיפוך הזדקנות הלב והגברת הבריאות הלבבית בחולי יל״ד
אפריל, 2018 | גיליון מס' 280 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

תוסף תזונה נראה מבטיח בהיפוך הזדקנות הלב והגברת הבריאות הלבבית בחולי יל״ד


Chronic Nicotinamide Riboside Supplementation is Well-tolerated and Elevates NAD in Healthy Middle-aged and Older Adultsחוקרים גילו, כי תוסף תזונה בשם nicotinomide riboside, בדומה להגבלת קלוריות, מזרז את בריאות העורקים בבעלי יתר לחץ דם קל, ובכך עשוי להאריך את החיים.

מדובר בפעם הראשונה, שבה ניתן תוסף זה לבני אדם במשך זמן. החוקרים מצאו, כי הוא נסבל היטב בקרב 24 האנשים הבריאים והרזים בני 55-79, שהשתתפו במחקר.

מחצית הנחקרים קיבלו פלצבו במשך 6 שבועות, ואז קיבלו nicotinamide riboside (NR) chloride (NIAGEN) במינון 500 מ"ג פעמיים ביום.

המחצית השניה קיבלה NR במשך 6 שבועות, ואז קיבלה פלצבו.

החוקרים נטלו דגימות דם ומדדים נוספים בסיום כל תקופת טיפול.

לא דווח על תופעות לוואי חמורות.

נמצא, כי המינון היומי של 1000 מ"ג NR הקפיץ את רמות nicotinamide adenine dinucleotide (NAD+) ב- 60%. NAD+ שנדרש להפעלת אנזימים בשם sirtuins, שהם הגורם ליעילות הגבלה קלורית, והם נוטים לרדת עם הגיל.

המחקר מציע, כי כתהליך הישרדות אבולוציוני הגוף שומר NAD+ כשהוא נמצא בהגבלה קלורית.

כעת סוברים החוקרים, כי מתן תוסף שמעלה רמות NAD+ לקשישים, ישחזר NAD+ שאבד עם ההזדקנות ויגביר רמות אנזימים, שמסייעים להגן על גופנו מעקה.

המחקר הראה, כי ב- 13 אנשים בעלי יתר לחץ דם דרגה 1 (120-139/80-89 mmHg) לחץ דם סיסטולי היה נמוך בכ-10 נקודות לאחר מתן התוסף. ירידה כזאת ניתן לתרגם להפחתה של 25% בסיכון לאוטם לבבי.

אם הממצאים יאושרו במחקר גדול יותר, ייתכן, שיהיו לכך השלכות רחבות.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©