שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 281 > מהי השפעת חיידקי המעי על רמות סוכר וליפידים בדם?
אפריל, 2018 | גיליון מס' 281 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מהי השפעת חיידקי המעי על רמות סוכר וליפידים בדם?


Reduction in Hepatic Secondary Bile Acids Caused by Short-term Antibiotic-induced Dysbiosis Decreases Mouse Serum Glucose and Triglyceride Levels

ידוע, כי פרופיל חיידקי המעי של אדם שמן שונה מזה של אדם רזה.

החיידקים במעי עשויים להשפיע על צריכת אנרגיה וצבירת שומן של המאכסן, והם קשורים למחלות של אורח חיים, כמו: סוכרת מסוג 2, מחלות נוירולוגיות, כמו אוטיזם ומחלות מעיים, כמו סרטן המעי הגס.

טיפול אנטיביוטי משנה את חיידקי המעיים ויוצר דיסביוזיס באיזון האיכותי והכמותי של אוכלוסיית חיידקי המעי. ידוע, כי נטילת אנטיביוטיקה בגיל הינקות ובילדות מאיץ את העלייה במשקל.

חוקרים מיפן ניתחו את השפעת השינויים בחיידקי המעי על מטבוליזם, סוכר ושומנים, וגילו, שחומצות מרה שניוניות, המיוצרות על ידי חיידקי המעי עשויות להשפיע על ריכוזי סוכר ושומנים.

החוקרים יצרו מודל עכבר עם דיסביוזיס על ידי מתן 5 ימי אנטיביוטיקה. בהשוואה לעכבר, שלא קיבל אנטיביוטיקה, ריכוזי סוכר וטריגליצרידים ירדו ל- 64% ול- 43%, בהתאמה.

כדי למצוא את המנגנון המעורב, בדקו החוקרים את חומצות המרה.

במודל העכבר, חיידקי מעי מייצרי חומצות מרה שניוניות פחתו. ריכוז חומצות מרה שניוניות (חומצה lithocholic וחומצה deoxycholic ) בכבד העכבר ירד ל- 20% ול- 0.6% בהתאמה בהשוואה לעכבר, שלא קיבל אנטיביוטיקה.

כאשר עכבר, שטופל באנטיביוטיקה קיבל תוסף של חומצות מרה שניוניות, רמות הסוכר והטריגליצרידים חזרו למצב הבסיסי.

התוצאות מצביעות על כך, שחומצות מרה שניוניות, המיוצרות על ידי חיידקי מעי משפיעות על מטבוליזם סוכר ושומנים אצל המאכסן.

החוקרים מניחים, כי בעתיד חיידקי המעי יהוו מטרה לטיפול ולמניעת מחלות מטבוליות.

בשורה התחתונה: חיידקי המעי קשורים דרך חומצות מרה שניוניות למטבוליזם, סוכר ושומנים.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©