שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 294 > אקזמה אטופית חמורה ופעילה מזוהה עם סיכון קרדיווסקולרי מוגבר
יולי, 2018 | גיליון מס' 294 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

אקזמה אטופית חמורה ופעילה מזוהה עם סיכון קרדיווסקולרי מוגבר


Severe and Predominantly Active Atopic Eczema in Adulthood and Long Term Risk of Cardiovascular Disease: Population Based Cohort Study

אקזמה אטופית הינה מצב דלקתי סיסטמי, והעדויות לגבי קשר בין מחלה זאת ובין סיכון קרדיווסקולארי הינן מעורבות.
חוקרים בריטיים ערכו מחקר תצפיתי, המתפרסם ב- BMJ , ובו התאימו 390,000 אנשים בעלי אקזמה אטופית, עם 1.5 מיליון מקרי ביקורת, שלא סבלו מהמחלה (גיל חציוני בכניסה למחקר היה 43 ו- 66% היו נשים).

לאחר מעקב חציוני של 5 שנים נמצא, כי אנשים בעלי אקזמה אטופית היו בסיכון גבוה מ- 17% לפתח תעוקת חזה לא יציבה ואי ספיקת לב, לעומת מקרי הביקורת, לאחר התחשבות במספר רב של גורמי סיכון קרדיווסקולאריים.

בהשוואה לקבוצת הביקורת, אנשים בעלי אקזמה אטופית חמורה, שנזקקו לטיפול מדכא חיסון (פוטותרפיה או הפנייה למומחה) היו בסיכון גבוה יותר- 30 עד 40%- לתמותה קרדיווסקולארית, לפרפור עליות, לצנתור כלילי טיפולי, לאוטם שריר הלב, לתעוקה לא יציבה ולאי ספיקת לב.

אנשים בעלי אקזמה מאוד פעילה )כזאת הקיימת 50% או יותר ממשך המעקב), היו בסיכון דומה לאלו בעלי אקזמה חמורה.

עדיין לא ברור, האם גישה פרואקטיבית של מניעת תחלואה קרדיווסקולארית או טיפול אגרסיבי במחלת האקזמה, יפחית סיכון קרדיווסקולארי בקרב בעלי אקזמה אטופית.

בשורה התחתונה: המצב הדלקתי, הכרוך במחלת אקזמה אטופית חמורה או פעילה מאוד, מעלה סיכון קרדיווסקולארי, ויש לקחת זאת בחשבון.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©