שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 296 > שימוש לא בטוח בזולפידם - די שכיח
יולי, 2018 | גיליון מס' 296 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

שימוש לא בטוח בזולפידם - די שכיח


Assessment of Patterns of Potentially Unsafe Use of Zolpidem

Zolpidem הינה תרופת השינה הנפוצה ביותר בארה"ב. התרופה היא אגוניסטית של קולטני γ-.aminobutyric acid (GABA)

במידע הרישום לתרופה יש הגבלה לשימוש קצר בתרופה. כדי להימנע מתופעות לוואי, שכוללות פגיעה קוגניטיבית והתנהגותית, מומלץ על מינון נמוך בקשישים, מינון התחלתי נמוך בנשים והימנעות משילוב עם תרופות אחרות, המדכאות את מערכת העצבים המרכזית.

במחקר, המתפרסם ב- JAMA , השוו החוקרים את ההגבלות והאזהרות הללו עם השימוש המעשי בתרופה בקרב 35,427 מבוגרים, במאגר מידע לאומי.

החוקרים ניתחו שימוש ארוך טווח בזולפידם ( 3 ומעלה מרשמים או 61 יום ומעלה של קניית התרופה), שימוש במקביל במדכאי מערכת עצבים מרכזית אחרים כמו: אופיואידים או בנזודיאזפינים ושימוש במינון גבוה ( 10 מ"ג בשחרור מיידי או 12.5 מ"ג בשחרור מושהה) בקשישים או בנשים.

מתוך ממצאי המחקר העריכו החוקרים את המצב בכל ארה"ב.

מסקנתם היא, כי 3.8 מיליון מבוגרים (בני 85 ומעלה), קיבלו מרשם אחד או יותר של זולפידם, 68% מהם למשך זמן ארוך. בקרב נשים וקשישים (בני 65 ומעלה) שני שליש קיבלו מינונים גבוהים.

כרבע מהאנשים, שנוטלים זולפידם מקבלים במקביל אופיואידים ו- 20% מקבלים במקביל בנזודיאזיפינים.

בשורה התחתונה: המחקר לא העריך נזק ממשי, וקלינאים מכירים אנשים, שנוטלים את זולפידם שנים רבות ללא תופעות לוואי משמעותיות. עם זאת, רוב מרשמי התרופה אינם עולים בקנה אחד עם המלצות הרישום.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©