שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 347 > על הקשר בין חלב סויה בינקות לבין כאבי מחזור חזקים בבגרות
נובמבר, 2018 | גיליון מס' 347 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

על הקשר בין חלב סויה בינקות לבין כאבי מחזור חזקים בבגרות


Soy-based infant formula feeding and menstrual pain in a cohort of women aged 23–35 years

מחקר חדש מצא, כי תינוקות בנות, שקיבלו פורמולת סויה נמצאות בסיכון מוגבר לפתח כאב חמור במחזור בבגרות הצעירה.

החוקרים בדקו מידע לגבי 1553 נשים אפרו- אמריקאיות בנות 23-35, שהשתתפו במחקר Study of Environment, Lifestyle, and Fibroids (SELF) .

נמצא, כי נשים, שקיבלו פורמולת סויה אי פעם בינקות, היו בעלות סיכון מוגבר ב- 50% לסבול מכאב בינוני עד קשה בעת המחזור בגילאי 18-22, RR 1.5, CI: 1.1–2.0) ) והסיכוי לכך, לאלו שנטלו גלולות להקלת כאב מחזור היה גבוה ב- 40%, בהשוואה לנשים, שלא קיבלו פורמולת סויה בינקות.

החוקרת מסבירה, כי מחקרים בחיות בעבר הראו, כי חשיפה מוקדמת ל- genistein הנמצא בפורמולת סויה, מפריעה להתפתחות מערכת הרבייה, ומשפיעה על גורמים המעורבים בכאב במחזור.

בעבר קישרו החוקרת וצוותה פורמולת סויה גם לאנדומטריוזיס וכן לפיברואידים גדולים יותר בין נשים בעלות פיברואידים וכן לדימום כבד יותר במחזור.

מחקרים אחרים מצאו בנשים, שניזונו בינקות מפורמולת סויה שינויים בתאי הנרתיק, כולל הבדלים בדרך, שבה גנים מסוימים עוברים הדלקה או כיבוי.

מחקר קודם, שבדק קשר בין פורמולת סויה לכאבי מחזור ופורסם ב- 2001, נערך בנשים לבנות, וגם הוא מצא קשר לכאב חמור במחזור.

כיום ה- American Academy of Pediatrics ממליצה על חלב אם כמזון האידיאלי לתינוק. אין המלצה לפורמולת סויה בפגים. בתינוקות, שנולדו בזמן מומלץ שימוש בפורמולת סויה רק במקרים נדירים, בהם התינוק לא מצליח לפרק סוכרים בחלב, או כשהמשפחה צמחונית.

בשורה התחתונה: נמצא, כי צריכת פורמולת סויה בינקות מעלה סיכון לכאבי מחזור קשים בבגרות הצעירה.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©