שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 348 > קווים מנחים חדשים לגבי דיסמנוריאה ואנדומטריוזיס במתבגרות
נובמבר, 2018 | גיליון מס' 348 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

קווים מנחים חדשים לגבי דיסמנוריאה ואנדומטריוזיס במתבגרות


Dysmenorrhea and Endometriosis in the Adolescent - An ACOG Committee Opinion

דיסמנוריאה, או כאב בעת מחזור, הוא התסמין הקשור במחזור והנפוץ ביותר בקרב מתבגרות ונשים צעירות. שכיחותו נעה בין 50 ל- 90 אחוזים.

ה- American College of Obstetricians and Gynecologists פרסם הנחיות לטיפול בדיסמנוריאה ובאנדומטריוזיס במתבגרות.

דיסמנוריאה במתבגרות היא לרוב ראשונית, ללא פתולוגיה באגן.

ההערכה הראשונית צריכה לכלול רקע רפואי, גניקולוגי, משפחתי, פסיכולוגי ואנמנזה לגבי המחזור החודשי, כל זאת כדי להבדיל בין דיסמנוריאה ראשונית לשניונית.

טיפול אמפירי לדיסמנוריאה ראשונית כולל תרופות מקבוצת NSAIDS , דיכוי הורמונלי (גלולות למניעת היריון או תכשיר תוך רחמי) או שניהם.

יש לשקול דיסמנוריאה שניונית, כשהמטופלת מדווחת על דיסמנוריאה קשה מיד לאחר המחזור הראשון, החמרת הדיסמנוריאה, דימום לא רגיל, כאב באמצע החודש, היעדר תגובה לטיפול אמפירי או סיפור משפחתי של אנדומטריוזיס.

יש לשקול ביצוע סונר אגן בעת הערכה לדיסמנוריאה שניונית.

הגורם הנפוץ לכך הוא אנדומטריוזיס, שבמתבגרות מתאפיינת בנגעים בהירים או אדומים (בניגוד למבוגרות, בהן הנגעים דמויי כוויה מסיגריה).

מטרות הטיפול הן: הקלת תסמינים, עצירת התקדמות המחלה והגנת הפוריות בעתיד.

הטיפול צריך להיות מותאם למטופלת, תוך התחשבות בהעדפותיה, בצורך במניעת היריון, בהתוויות נגד לטיפול הורמונלי ובתופעות לוואי.

הטיפול המומלץ לאנדומטריוזיס במתבגרות הינו טיפול ניתוחי שמרני לצורך אבחנה וטיפול בשילוב עם טיפול תרופתי מדכא למניעת התקדמות המחלה.

במטופלות בעלות כאב עמיד לטיפולים אלו מומלץ טיפול של 6 חודשים לפחות ב- gonadotropin-releasing hormone (GnRH) agonis .

כמו כן, NSAIDS משמשים לטיפול שוטף בכאבים. יש להימנע מרישום נרקוטיקה לטווח ארוך במתבגרות.

בשורה התחתונה: ברוב המתבגרות דיסמנוריאה היא ראשונית והטיפול כולל NSAIDS ודיכוי הורמונלי. במקרים מסוימים יש לשקול בירור לדיסמנוריאה שניונית, שהינה לרוב אנדומטריוזיס.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©